Wyróżnienie „Trójki" PDF
poniedziałek, 21 października 2013 08:35

Wyróżnienie „Trójki” w zadaniu

„Rozwijanie zdolności najmłodszych uczniów w szkole”

PSP nr 3 im. H. Sienkiewicza w Strzegomiu znalazła się wśród 50 Szkół Odkrywców Talentów, które podjęły najciekawsze i najbardziej efektywne działania w ramach zadania „Rozwijanie zdolności najmłodszych uczniów w szkole”.

W związku z tym  przedstawiciele szkoły wezmą udział w konferencji w Warszawie  Rozwijanie zdolności najmłodszych uczniów w szkole organizowanej w ramach projektu „Opracowanie i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestnikami konferencji będą dyrektorzy szkół i nauczyciele – Liderzy zdolności ze Szkół Odkrywców Talentów z całego kraju – oraz zaproszeni goście i prelegenci.

Celem konferencji jest wymiana dobrych praktyk sieci Szkół Odkrywców Talentów oraz poszerzenie poziomu wiedzy uczestników w zakresie sposobów identyfikacji, rozwijania zainteresowań, predyspozycji i zdolności najmłodszych uczniów w szkole.

Podczas konferencji w dniach 7 i 8 listopada br. zostanie wręczone wyróżnienie naszej szkole za przedstawienie najlepszych praktyk w rozwijaniu potencjału uczniów
klas I–III oraz działania związane z rozwijaniem zdolności uczniów podczas lekcji i zajęć pozalekcyjnych już od I etapu edukacji.