Dzień Edukacji Narodowej PDF
poniedziałek, 14 października 2013 00:00

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2013r. był dniem niezwykle uroczyście obchodzonym w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. H. Sienkiewicza w Strzegomiu. Społeczność szkoły uczciła Dzień Nauczyciela oraz akt Pasowania uczniów klasy I w obecności szacownych gości. Swoja obecnością zaszczycili nas: p. Wiesław Witkowski – z-ca burmistrza Strzegomia, p. Urszula Podsiadły – Szubert – Naczelnik Wydziału Oświaty w Strzegomiu, p. Janusz Flaman – Radny Strzegomia, p. Zdzisław Kudyba – sołtys Sołectwa Strzegom, p. Jerzy Orabczuk -  Prezes Związku Sybiraków Ziemi Strzegomskiej.

W pierwszej części wystąpili uczniowie klas IV – VI w wyjątkowo zabawnych scenkach ilustrujących codzienne życie nauczycieli i uczniów naszej szkoły. W oprawie komicznie dobranej muzyki młodzieżowej artyści prezentowali szkolne sytuacje wywołujące salwy śmiechu wśród widowni. Dzieci zostały przygotowane do występu pod kierunkiem p. Marzeny Król i p. Anity Sapoń.

W dalszej części tego uroczystego dnia „swoje pięć minut” miały nasze ukochane PIERWSZAKI oraz wychowawczyni p. Ewa Ciunowicz. Występ dzieci rozpoczął się uroczystym polonezem, który pierwszoklasiści odtańczyli po mistrzowsku. Następnie wszyscy mieliśmy możliwość posłuchać, jak pięknie brzmią recytowane przez dzieci wiersze i śpiewane odważnie piosenki. Jednak najważniejszy moment uroczystości nastąpił, kiedy uczniowie klasy I przystąpili do uroczystego Pasowania. Wówczas Pani Dyrektor Agnieszka Łukaszonek pasowała wielkim ołówkiem każdego pierwszaka na ucznia naszej szkoły. Po tym akcie dzieci z klasy pierwszej oraz ich rodzice złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Był to niezwykle podniosły i wzruszający moment dla nas wszystkich.

Z pewnością pozostanie długo w naszej pamięci.

Organizatorki uroczystości