Festyn Zdrowia PDF
wtorek, 28 maja 2013 09:56

W „trójce” - „Mama, tata i maluchy to sprawne zuchy”

W ramach V Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich - XIX Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2013 r. w poniedziałek 27 maja 2013 r. Społeczność PSP Nr 3 w Strzegomiu zorganizowała Festyn Zdrowia oraz Rodzinny Turniej Sportowy „Mama, tata i maluchy to sportowe zuchy”. Celem przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu, rozbudzenie potrzeby systematycznego ćwiczenia u osób nieaktywnych ze wszystkich środowisk, pobudzenie aktywności ruchowej osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej, poszerzenie i wzmocnienie współpracy środowiska lokalnego w obszarze sportu powszechnego.

Do naszej szkoły przybyli liczni goście: Pan   Wiesław Witkowski Zastępca Burmistrza Strzegomia, Pan Robert Wojtowicz Radny Rady Powiatu w Świdnicy, Pan Janusz Flaman Radny Strzegomia, Pani Aneta Wiklińska Przewodnicząca Komisji Zdrowia i Spraw Socjalnych, Pan Zdzisław Kudyba Sołtys Sołectwa Strzegom, Pani Beata Nejman członkini Rady Sołeckiej Strzegom, Pani Elżbieta Janisiów Pielęgniarka szkolna,
Pani Aleksandra Orabczuk Przedstawiciel Służby Zdrowia, Pan Jerzy Orabczuk Prezes Związku Sybiraków Ziemi Strzegomskiej.

W ramach Festynu Zdrowia Uczniowie wraz z rodzicami oraz zaproszeni goście obejrzeli film o tematyce zdrowotnej „Śmietnik w mojej głowie”, nastepnie degustowali   przygotowany przez rodziców zdrowy poczęstunek (kanapki wiosenne, sałatki jarzynowe, owocowe szaszłyki oraz wypieki domowe). Nie zabrakło grillowania kiełbasek, których sponsorem był p. Zdzisław Kudyba sołtys Sołectwa Strzegom oraz Rada Sołecka.

Rodzinnym Turnieju Sportowym „Mama, tata i maluchy to sportowe zuchy” rodziny konkurowały o nagrody – rower, zestawy rakietek do badmintona oraz skórzane piłki,  które ufundowali dla naszej szkoły Pan Robert Wójtowicz Radny Rady Powiatu w Świdnicy oraz Pan Janusz Flaman Radny Strzegomia.

Konkurencje były rozmaite: przeciąganie liny, rzut beretem na odległość,  bieg w kaloszach, układanie puzzli, skoki na skakance, ekologiczne kręgle, rzut do celu.

Rodzice ze swoimi pociechami z zapałem wykonywali zaplanowane dla nich zadania. Towarzyszyło temu wiele radości i śmiechu. Zdobywcą głównej nagrody – rowera- został Paweł Kruczek uczeń kl. VI z mamą Anną. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Dopisała nam pogoda, dobre humory, a wspaniała rodzinna zabawa na długo pozostanie w naszej pamięci!