"Sportowa Przygoda z Detektywem Zdrówko"

Uczniowie naszej szkoły  uczestniczą zazwyczaj w zajęciach Szkolnego  Klubu Sportowego na sali gimnastycznej w szkole. Tym razem było inaczej.

W dniu 12 grudnia udaliśmy się na halę strzegomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, aby spotkać Detektywa Zdrówko, trenować z utytułowanymi sportowcami oraz rywalizować w ciekawych dyscyplinach sportowych. A wszystko to w ramach akcji edukacyjnej przygotowanej przez zespół projektów i zakład żywienia Instytutu Sportu - Państwowego Instytutu Badawczego.

Rozgrzewkę poprowadziła utytułowana zawodniczka judo, Agata Ozdoba-Błach, srebrna i brązowa medalistka mistrzostw świata, złota medalistka mistrzostw Europy, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, olimpijka. Uczniowie mieli okazję sprawdzić się w łucznictwie, strzelectwie, badmintonie czy rzucaniu dyskiem. Przypomnieli sobie także tajniki udzielania pierwszej pomocy i zasady zdrowego żywienia. Na zakończenie spotkania  każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe gadżety,  a szkoła wzbogaciła się o sprzęt sportowy.

Bardzo dziękujemy organizatorom