Coroczne warsztaty w Myśliborzu

W dniach  14-15.12.2023r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do CEEiK „Salamandra” w Myśliborzu, zorganizowanej we współpracy z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych Oddział Legnica. Uczniowie z klas 6, 7 oraz 8  wraz z opiekunami: p. K. Śmiatacz- Łoś, p. J. Jankowską oraz p. M. Gapską uczestniczyli w  zajęciach edukacyjnych. Dwudniowe zajęcia przyczyniły się do zdobycia wiedzy i umiejętności oraz kształtowania postaw proekologicznych, realizowanych w oparciu o bezpośrednie poznawanie i badanie zjawisk przyrodniczych. Uczniowie brali udział w zajęciach laboratoryjnych, na których przeprowadzali doświadczenia: w pracowni biologicznej  izolowali barwniki asymilacyjne, wykrywali mikroby na dłoniach. W pracowni ekologicznej poznawali właściwości fizyczne różnych wód. Na zajęciach dzieci samodzielnie malowały płócienną torbę na zakupy, brały udział w warsztatach zielarskich, na których poznały sposób otrzymywania i właściwości herbat, zapachów oraz peelingu i pomadki do ust. Uczniowie wzbogacili i poszerzyli swoją wiedzę przyrodniczą. Był także  czas na integrację- wspólne przygotowywanie posiłków, tańce oraz gry zespołowe.

Izabela Luszawska