„Uczę się bezpiecznie żyć”

W dniu 17.04.2023r. uczeń naszej szkoły Piotr Pietrzyk wziął udział  w XVIII półfinale subregionalnego  Konkursu  dla  Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć” o tytuł Mistrza Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego, który odbył się na terenie Starej Kopalni  w Wałbrzychu. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agaty Kornhauser- Dudy, a organizatorem Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Nysa przy współudziale Kuratorium Oświaty . Celem konkursu jest wsparcie systemu bezpieczeństwa Województwa Dolnośląskiego poprzez kształtowanie wrażliwości środowiskowej młodego człowieka i nabycie przez dzieci i młodzież wiedzy i umiejętności pomocy sobie i innym oraz bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożeń i życiu codziennym. W konkursie wzięły udział szkoły z rejonu byłego województwa wałbrzyskiego. Uczniowie mieli do zaliczenia 6 stacji, na których wykazali się umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy (opatrywanie rany głowy, pomoc przy udarze cieplnym, resuscytacja krążeniowo- oddechowa) oraz wiedzą z zakresu bezpieczeństwa dnia codziennego i edukacji ekologicznej. Piotr wykazał  się dużą wiedzą i umiejętnościami praktycznego udzielania pierwszej pomocy.  Serdecznie mu gratulujemy.

Izabela Luszawska