EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO w PSP 3

W piątek 30.09.2022  KL.I – III PSP 3 włączyły się w świętowanie Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego. Jest to kampania zachęcająca do prowadzenia aktywnego trybu życia od najmłodszych lat.

W tym roku tematem przewodnim jest integracja kulturowa dzieci polskich i ukraińskich, które dzięki RUCHOWEMU PLANOWI LEKCJI będą mogły wzajemnie uczyć się o swoich krajach - ich kulturze, języku i geografii.

Do pierwszej części imprezy wykorzystaliśmy zasoby Akademii Krokieta i Lamy. Jest to nowoczesna platforma internetowa z filmami edukacyjno-ruchowymi pełnymi pomysłów na połączenie nauki z aktywnością fizyczną. Ćwiczenia demonstrowane na platformie są przygotowane tak, aby dzieci mogły je wykonywać w klasie.

W części drugiej przenieśliśmy się na salę gimnastyczną, aby uczestniczyć w zajęciach sportowych oraz  torach przeszkód.

Wszyscy super się bawili, aktywnie uczestniczyli w zabawach, konkurencjach sportowych, było bardzo wesoło i zabawnie. Biorąc udział w takich wydarzeniach,  zwiększamy świadomość i gotowość całej społeczności szkolnej, aby ruch i sport stały się nieodłącznymi elementami każdego dnia.

K.Puchalska