Wycieczka do zakładu krawieckiego PDF
Wydarzenia w Oddziale Przedszkolnym
piątek, 07 czerwca 2019 00:00

Jak powstaje ubranie? Oto jest pytanie…, na które znają już odpowiedź dzieci z grupy „Biedronki”. 5 czerwca przedszkolaki wybrały się do Pracowni Krawieckiej „GABO”. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą krawcowej, ukazanie przydatności wykonywania tego zawodu oraz budzenie szacunku dla ludzi wykonujących ten zawód. Dzieci mogły obejrzeć wyposażenie zakładu krawieckiego oraz zobaczyć sposób działania urządzeń i przyborów, jakimi posługuje się krawcowa. Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia oraz dowiedziały się jak przebiegają kolejne etapy powstawania odzieży. Bardzo dziękujemy Pani Gabrieli i Pani Bożence za przybliżenie tajników swojej pracy oraz za serdeczne przyjęcie. Wizyta w zakładzie zakończyła się miłą niespodzianką – dzieci zostały obdarowane słodkościami oraz specjalnie dla nich uszytymi chusteczkami. Bardzo dziękujemy! Wycieczka dostarczyła przedszkolakom wielu wrażeń i nowych wiadomości.