Bezpieczne ferie zimowe PDF
Wydarzenia w Oddziale Przedszkolnym
wtorek, 22 stycznia 2019 09:22

Ferie to czas beztroskiej zabawy na śniegu, szaleństw na sankach i nartach, lodowisku. Nietrudno wtedy o wypadek. Dzieci często zapominają o bezpiecznym zachowaniu się podczas tych zabaw. Aby je na to uczulić, w naszych Oddziałach  Przedszkolnych, w starszakach z grupy „Misie” i „Motylki”,    w ostatnim tygodniu  przed feriami dzieci obejrzały prezentacje multimedialną pt. "Bezpieczne ferie zimowe", dzięki  której zapoznały się z zasadami bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Po prezentacji dzieci ułożyły  wraz z wychowawcami „Kodeks postępowania w czasie zimy”, wykonały również prace plastyczne dotyczące zabaw na śniegu. Pod koniec zajęć wspólnie została wykonana, przez obie grupy przedszkolne, tablica, na której zostały przypięte wszystkie zasady postępowania na śniegu i lodzie w czasie zimy. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach programu „Bezpieczne Przedszkole”, które to realizujemy w naszych Oddziałach Przedszkolnych.

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/bezpieczne-ferie-przedszkolakw