Pyszne witaminki- robimy sałatkę owocową PDF
Wydarzenia w Oddziale Przedszkolnym
piątek, 05 października 2018 00:00

W piątek 5 października w naszej szkole było przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z trzech Oddziałów Przedszkolnych na zajęciach z wychowawcami własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę owocową. Dzieci przyniosły w tym dniu różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, a nawet ananas. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dzieci dokładnie umyły rączki, następnie nałożyli fartuszki i  posegregowali umyte wcześniej przez panią owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak uczniowie przystąpili do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając im, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale!

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/saatki-owocowe