UCZNIOWIE PSP NR 3 W STRZEGOMIU UCZĄ SIĘ PŁYWAĆ PDF
piątek, 16 listopada 2018 16:23

Projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do najmłodszych uczniów szkół podstawowych w całej Polsce. Od września 2018 roku w programie bierze udział klasa 2 a i 2 b , a za naukę odpowiedzialni są instruktorzy pływania K. Mądrzak oraz R. Czubala. Projekt zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych zajęciach sportowych, a głównym celem jest upowszechnianie aktywności fizycznej oraz nabycie podstawowych umiejętności pływania.  Uczniowie, którzy zostali  zakwalifikowani do projektu korzystają z bezpłatnych zajęć nauki pływania, które odbywają się na pływalni Delfinek w Strzegomiu. W ramach zadania dzieci mają 20 zajęć trwających po 45 minut.  Ideą programu jest zachęcanie do uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz promocja prowadzenia zdrowego stylu życia. Zajęcia stanowią atrakcyjną propozycję zagospodarowania wolnego czasu uczniów. Nauka pływania połączona z zabawą jest bardzo dobrze odbierana przez najmłodszych, bez względu na poziom ich umiejętności i sprawności fizycznej . Ważnym aspektem jest również edukacja w zakresie bezpieczeństwa nad wodą. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie biorą udział w zajęciach i z niecierpliwością czekają na  kolejne spotkania.