XVII FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ „MUZYKA ŁĄCZY EUROPĘ"

Dnia 13 maja 2022r. w Strzegomskim Centrum Kultury odbył się XVII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 w Strzegomiu.

Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objął pan Zbigniew Suchyta – Burmistrz Strzegomia, który ufundował atrakcyjne nagrody rzeczowe dla laureatów.Do festiwalu zgłosiło się  7 szkół z Gminy Strzegom.

Usłyszeliśmy 21 utworów w języku angielskim, ukraińskim oraz francuskim, w których uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności językowe oraz wokalne.

Po burzliwych obradach jury w składzie pani Iwona Kuśnierz, pani Katarzyna Makara oraz pan Rafał Oryńczak ogłosili zwycięzców XVII Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej.

KATEGORIA I (kl. 1-3)

I miejsce – Zuzanna Rychel PSP Jaroszów

II miejsce – Martyna Szymańska PSP Jaroszów

III miejsce – Aleksandra Borys PSP 3 Strzegom

KATEGORIA II (kl. 4-6)

I miejsce – Zofia Gil PSP 2 Strzegom

II miejsce – Maja Śledzińska PSP 3 Strzegom

III miejsce – Urszula Strażyc PSP 4 Strzegom

Wyróżnienie: Antoni Nowak PSP Olszany

KATEGORIA III (kl. 7-8)

I miejsce – Aleksandra Rut PSP 2 Strzegom

II miejsce – Katarzyna Bondarowska PSP Kostrza

III miejsce – Julia Soroka PSP Jaroszów

Wyróżnienie: Róża Mikuszewska PSP 3 Strzegom

Wyróżnienie: Wiktoria Matyszkiewicz PSP 4 Strzegom

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że wspaniała atmosfera, jaką wspólnie stworzyliśmy sprawi, że spotkamy się za rok i będziemy wspólnie bawić się i cieszyć muzyką.

Podziękowania kierujemy również do opiekunów oraz rodziców za ogromne zaangażowanie oraz nieocenioną pomoc podczas przygotowań uczestników do festiwalu.

Magdalena Cichoń

PSP nr 3 w Strzegomiu