Uczniowie PSP3 pamiętają!

19 kwietnia 1943 roku w getcie warszawskim wybuchło powstanie, na znak pamięci tamtych wydarzeń uczniowie PSP3 w Strzegomiu przystąpili do akcji Żonkil organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Żonkile są  symbolem pamięci o powstaniu, które wybuchło w warszawskim getcie w 1944r. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który co roku w rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby.

Na zajęciach uczniowie zapoznali się z opowiadaniem M.Szczygielskiego „Prawdziwi przyjaciele ‘’ o rodzinie żydowskiej w czasie holocaustu. Wykonali żonkile  symbolizujące powstanie w getcie warszawskim.Ta lekcja historii miała uświadomić jak ważny jest pokój i tolerancja we współczesnym świecie.