MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI 2022r.

Z okazji Dnia Ziemi w PSP3 w Strzegomiu została przeprowadzona akcja edukacyjna - "Tydzień dla Ziemi" mająca na celu zwiększenie świadomości uczniów dbania o środowisko. Uczniowie wykonali ciekawe prace "Coś z niczego", m.in. poidełka dla ptaków, skarbonki, umywalki ogrodowe, świeczniki, osłonki na doniczki, pomoce dydaktyczne (modele grzybów, pantofelka, komórek). Przygotowali  także kartki z życzeniami oraz plakaty dla Ziemi - wystawa prac uczniów dostępna jest dla całej społeczności szkolnej.
Uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach "Przyjaciele klimatu", rozwiązywali zagadki, układali ekologiczne krzyżówki, quizy, szyfry, oglądali filmy edukacyjne, projektowali klasowe plakaty związane z segregacją śmieci oraz ochroną środowiska. Cała społeczność szkolna świętowała Dzień Ziemi w zielonych barwach. Na lekcjach wychowawczych oraz przedmiotowych uczniowie oglądali materiały edukacyjne dotyczące prawidłowego segregowania odpadów - "Niech wiedzą dzieci, jak się traktuje elektrośmieci". Klasy brały udział w quizie na temat właściwych zachowań chroniących Ziemię.
22 kwietnia uczniowie z klasy 6, 7 i 8 odwiedzili Oczyszczalnię Ścieków, która przyjmuje ścieki z Gminy Strzegom. Z funkcjonowaniem obiektu zapoznała uczniów pani Ewa Czarka- wieloletni pracownik zakładu WIK Strzegom. Jest to nowoczesny obiekt z częścią mechaniczną, w której odbywa się wstępne mechaniczne oczyszczanie ścieków oraz częścią biologiczną z aktywnymi mikroorganizmami, dzięki którym zachodzą zintegrowane procesy biologicznego usuwania związków węgla, azotu i fosforu.Uczniowie obserwowali również pod mikroskopem żywe mikroorganizmy występujące w wodzie.
Dbanie o środowisko to sprawa każdego człowieka, działanie każdego z nas ma znaczenie, chrońmy Ziemię dla nas i przyszłych pokoleń.