Dzień Babci i Dziadka PDF
Wpisany przez Karkowski Łukasz
czwartek, 24 stycznia 2013 17:53

„Kochani, dziś okazja rzadka.

Mamy Dzień Babci oraz Dziadka.

Jak wiecie, jest ich razem czworo,
Co można sprawdzić, gdy się zbiorą”

Tymi słowami uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klasy III Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu 24.01.2013r. powitali swoje ukochane babcie i wspaniałych dziadków.

W tym szczególnym dniu, w naszej placówce spotkały się trzy pokolenia: dzieci - rodzice - dziadkowie. Uczniowie, wdzięczni za trud wychowania, za cierpliwość, za miłość i wielkie serce swoich dziadków i babć, przygotowali wspaniały program artystyczny. Najmłodsze dzieci długo przygotowywały się do tego wyjątkowego święta, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły przy melodii „Zimowej poleczki”. Uczniowie z klasy III również wyrazili swoją miłość do dziadków poprzez recytację wierszy i śpiew piosenek, które uświetnili grając na instrumentach perkusyjnych. Dzieci również przygotowały własnoręcznie upominki dla naszych zacnych gości.

Dziadkowie i babcie ze wzruszeniem oglądali występy swoich pociech. Nasze spotkanie zakończyło się wspólnym, pamiątkowym zdjęciem wnuków z dziadkami. Dyrektor szkoły Pani Agnieszka Łukaszonek podziękowała wszystkim gościom za wizytę w naszej placówce i orzekła, że wspaniałe, polskie tradycje łączą pokolenia i są okazją do miłych spotkań.

Program artystyczny przygotowały: wychowawca oddziału przedszkolnego - p. Bożena Podlewska oraz wychowawca klasy III - p. Ewa Ciunowicz. Pomocą służyli nasi kochani rodzice, którzy są zawsze z nami i wspierają nas we wszystkich działaniach.