Ośrodek Pomocy Społecznej w Strzegomiu realizować będzie w roku 2022 Program „Posiłek w szkole i w domu” -  pomoc w formie jednego gorącego posiłku dziennie.

Kryteria dochodowe zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 lipca 2021r.  wynoszą:

a) dla osoby samotnie gospodarującej – w wysokości 776,00 zł netto

b) dla osoby w rodzinie – w wysokości 600,00 zł netto

Zgodnie z Uchwałą Nr 11/14 Rady Miejskiej w Strzegomiu z dnia 12.02.2014r. w sprawie podwyższenia kryterium dochodowego na osobę w rodzinie uprawniającego do pomocy w formie posiłku, albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych pomoc może być przyznana osobom i rodzinom, których miesięczny dochód netto nie przekracza 150% kwoty kryterium dochodowego określonego w ustawie o pomocy społecznej tzn.:

a) dla osoby samotnie gospodarującej – w wysokości 1164,00 zł netto

b) dla osoby w rodzinie – w wysokości 900,00 zł netto

Do dochodu wlicza się każdy osiągnięty dochód, oprócz świadczenia 500+.

Szczegółowe informacje uzyskać można w Ośrodku Pomocy Społecznej w Strzegomiu, tel. 74 64 77 180.