TRÓJKA W SIEDLIMOWICACH PDF
wtorek, 24 września 2019 00:00

W piątek 20 września klasy IIa i IIIa Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu odwiedziły zabytkowy młyn w Siedlimowicach.

Na mapie istnieje od średniowiecza i choć podążając za postępem cywilizacyjnym, poddawany był różnym zmianom, nadal tradycyjnie, na blisko 200 – letnich zabytkowych maszynach produkuje mąkę.

Podczas pobytu w tym magicznym miejscu, uczniowie przenosząc się w czasie, mieli okazję zwiedzić młyn, poznać jego ciekawą historię, obejrzeć z bliska stare maszyny oraz wziąć udział w warsztatach kulinarnych (piekli podpłomyki i bułeczki drożdżowe).

Ponadto właściciele młyna uatrakcyjnili pobyt dzieciom organizując gry terenowe, konkurs poszukiwania słodkich niespodzianek oraz zabawy przy muzyce z profesjonalną animatorką.

Uczniowie skosztowali również wypieków przygotowanych przez gospodarzy, odpoczywali przy ognisku i karmili ulubienicę turystów – kozicę Milkę.

Najpiękniejsza wycieczka – tak mówiły dzieci żegnając się z właścicielką młyna, która rozdała im pamiątkowe dyplomy i magnesy.

Wycieczka była sentymentalną podróżą w czasie. Dzięki niej poznaliśmy kolejne ciekawe miejsce na mapie Dolnego Śląska oraz pogłębiliśmy naszą wiedzę historyczną i przyrodniczą.

Uczniowie klasy IIa oraz IIIa

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/trjka-w-siedlimowicach