"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" PDF
piątek, 20 września 2019 00:00

Jak co roku, w trzecim tygodniu września- 20.09.2019r., uczniowie PSP nr 3 , wraz z nauczycielami, wzięli udział w 26 edycji AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA- POLSKA , która w tym roku odbyła się pod hasłem:

"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

Dzieci zostały zaopatrzone w gumowe rękawice oraz worki do selektywnej zbiórki śmieci: żółte, zielone, niebieskie oraz czarne. Uczniowie zostali poinformowani, jak bezpiecznie zbierać śmieci. Klasy młodsze zadbały o teren szkolny oraz wokół szkoły i za boiskiem szkolnym, natomiast dzieci starsze sprzątały teren ulicy Brzegowej – do mostu przy ulicy Wałbrzyskiej oraz ulicę Dolną od mostu kamiennego do wiaduktu.

Głównym celem akcji są działania, aby się uczyć nie tworzyć niepotrzebnych odpadów, stawać się odpowiedzialnym konsumentem, który nie zaśmieca środowiska (np. poprzez rezygnację z jednorazowych plastików).

Akcja przyczyniła się do posprzątania najbliższej okolicy oraz zwiększenia świadomości ekologicznej młodych ludzi.

Izabela Luszawska