XV Dolnośląski Konkurs dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć' PDF
wtorek, 21 maja 2019 10:08

17.05.2019r.  uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu – Katarzyna Szkarłat z kl.3b gimnazjalnej, reprezentowała gminę Strzegom,  w  finale XV Dolnośląskiego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć”, pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser- Dudy, o tytuł Mistrza Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego oraz Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Głównym celem konkursu jest wsparcie systemu bezpieczeństwa Województwa Dolnośląskiego, systemu transgranicznego w ramach Euroregionu Nysa oraz bezpieczeństwa  międzynarodowego. Finał konkursu uroczyście rozpoczął się w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego. Gościem honorowym był Marszałek Województwa Dolnośląskiego- Cezary Przybylski, który zachęcił konkursowiczów do zdrowej rywalizacji. Następnie uczestnicy rozpoczęli działania na 6 stacjach konkursowych, na których rozwiązywali praktyczne problemy z zakresu: udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, bezpieczeństwa w lesie, bezpiecznej komunikacji miejskiej i kolejowej. Stacje były usytuowane na korytarzach Uniwersytetu Wrocławskiego, więc młodzi ludzie mogli poznać przepiękne wnętrza tej uczelni. Udział Kasi w finale dolnośląskim świadczy o jej wysokich umiejętnościach nie tylko w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacjach zagrożeń, ale również dużej wiedzy z zakresu bezpiecznego transportu na kolei oraz transportu miejskiego. Kasia jest w najlepszej „10”-tce województwa dolnośląskiego. Wszyscy finaliści dostali dyplomy oraz nagrody rzeczowe (plecaki turystyczne, bidony).

Serdecznie Kasi gratulujemy .

Izabela Luszawska