Wystawa „Pod różami”, PDF
czwartek, 16 maja 2019 00:00

8 maja to Dzień Bibliotek i Bibliotekarza, który rozpoczyna Tydzień Bibliotek (8-15 maja). 14 maja w bibliotece PSP nr 3 w Strzegomiu  odbyła się wystawa „Pod różami”,  na której zaprezentowane zostały interesujące książki polecane przez bibliotekarkę i znajdujące się w  zasobach biblioteki.   Każdy Czytelnik, który w tym dniu wypożyczył książkę, otrzymał pamiątkową zakładkę. Przy tej okazji odbył się także kiermasz książek dla uczniów. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród młodszych klas I – IV. Uczniowie chętnie oglądali  i wypożyczali książki oraz czytali zaprezentowane notki biograficzne o ich autorach. Tytuł wystawy ma związek ze świętem narodowym z Katalonii, które wypada 23 kwietnia-   tego dnia kobiety obdarowywano , zgodnie  z tradycją, czerwonymi różami   - miał być to symbol krwi smoka, którego pokonał św. Jerzy.   Mężczyźni zaś otrzymywali od pań książki. Dlatego w 1926 roku wydawca, Vicente Clever Andrés,  zaproponował ustanowienie dnia książki. Od 1995 r. 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W Polsce ten dzień obchodzimy od 2007r.

„Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem, to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem." Ewa Konc - bibliotekarz

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/wystawa-pod-rami