Finał Dolnośląski „Edukacja przez Szachy w Szkole” PDF
czwartek, 04 kwietnia 2019 00:00

2 kwietnia w Lubinie rozegrany został Finał Dolnośląski Ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Tego dnia do Hali sportowej Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie zjechało blisko pół tysiąca uczniów z 40 szkół, w których prowadzone są zajęcia nauki gry w szachy w ramach tego projektu. Podobnie jak w roku ubiegłym w zawodach udział wzięła PSP nr 3 ze Strzegomia.

W grupie chłopców z I klasy udział wzięło pięć osób: Antoni Cyga, Piotr Kudyba, Jakub Sołtysik Maciej Solima i Filip Cwynar, z klas II startowali: Adrian Pieniacha i Michał Liszewski, natomiast z III klasy udział wzięła Wiktoria Kowalska wśród dziewczynek i Svetoslav Kirilov oraz Kamil Rabski wśród chłopców.

W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła 25 miejsce w gronie blisko 40 sklasyfikowanych szkół.

Wyjazd do Lubina był możliwy dzięki Urzędowi Miejskiemu w Strzegomiu, który sfinansował koszty transportu.

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/fina-dolnolski-edukacja-przez-szachy-w-szkole