WIELKANOCNE PRZYGOTOWANIA W TRÓJCE PDF
środa, 27 marca 2019 06:45

Święta Wielkanocne są radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. To święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Tuż przed Wielkanocą, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3, nadszedł czas wiosennych i świątecznych przygotowań oraz dekoracji. Właśnie z tej okazji uczniowie klasy Ia zaprosili babcie i dziadków na warsztaty plastyczne, podczas których wykonywały ozdoby i stroiki świąteczne. Podczas zajęć przygotowywano kolorowe kraszanki, koszyczki z barankami i zajączkami, ozdabiano jajka oraz dekorowano wiosenne wianuszki. Dzieci używały różnorodnych materiałów plastycznych i dekoracyjnych (bibuła, pasmanteria, wstążki, kokardy), a dziadkowie popisywali się szydełkowymi cudami.

Spotkanie uczniów z ich babciami i dziadkami było doskonałą okazją do integracji, mile spędzonego  czasu oraz dzielenia się własnymi pomysłami.

Dziękujemy naszym babciom i dziadkom za poświęcony czas, przyniesione materiały oraz zaangażowanie w pracę na rzecz klasy i szkoły.

Więcej zdjęć: http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/wielkanocne-przygotowania-w-trjce