Tradycyjnie zimą w Myśliborzu PDF
poniedziałek, 14 stycznia 2019 08:26

PSP nr 3 w dniach  10-11.01.2019 r. zorganizowała, we współpracy z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych Oddział Wałbrzych, wyjazd do CEEiK „Salamandra” w Myśliborzu. W tym roku, w ramach współpracy szkół, w wyjeździe brali udział również uczniowie ze szkoły w Olszanach i Stanowicach. Uczniowie z klas 4, 5 i 6  wraz z opiekunami: p. I. Luszawską, p. R. Mikołajczyk i p. N. Kościelną uczestniczyli w ciekawych zajęciach edukacyjnych. Dwudniowe zajęcia miały na celu zdobywanie wiedzy i umiejętności oraz kształtowanie postaw proekologicznych, realizowanych w oparciu o bezpośrednie poznawanie i badanie środowiska przyrodniczego oraz zagrożeń jakie dla tego środowiska stwarza działalność człowieka.

Uczniowie brali udział w zajęciach laboratoryjnych, na których przeprowadzali doświadczenia. W pracowni biologicznej uczniowie obserwowali pod mikroskopem samodzielnie wykonane preparaty tkanek roślinnych, plazmolizę i deplazmolizę oraz wykrywali składniki pokarmowe występujące w pożywieniu. W pracowni ekologicznej utrwalali zasady segregowania odpadów oraz poznawali korzyści płynące z recyklingu. W drugim dniu odbyły się zajęcia laboratoryjne, w których uczniowie izolowali i rozdzielali barwniki asymilacyjne, poznawali właściwości wody. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach wykonywania papieru czerpanego, na których zapoznali się z historią powstania papieru oraz samodzielnie wykonali własną kartkę papieru.

Uczniowie wzbogacili i poszerzyli swoją wiedzę przyrodniczą. Nie zabrakło również czasu na dobrą zabawę integracyjną na śniegu, wspólne posiłki oraz gry zespołowe - piłkarzyki i ping-ponga.

PSP nr 3

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/zima-w-mysliborzu