Akcja edukacyjna „HIV/ AIDS- mogę się ustrzec, wybór należy do mnie” PDF
niedziela, 02 grudnia 2018 00:00

Tradycyjnie –  w tym roku 30 listopada, w naszej szkole odbyła się akcja edukacyjna się pod hasłem  „HIV/ AIDS- mogę się ustrzec, wybór należy do mnie” propagująca wiedzę o HIV/ AIDS w ramach obchodów  Światowego Dnia Aids. Uczniowie i pracownicy szkoły na znak solidarności z osobami żyjącymi z Hiv i chorymi na Aids nosili czerwone kokardki. Na biologii
i Wychowaniu do Życia w Rodzinie uczniowie klas IV- VIII oraz gimnazjalne zostali zapoznani z problematyką Hiv/ Aids. Wykonali prace plastyczne
w formie plakatów, które możemy oglądać na wystawie w holu szkoły. Podsumowaniem działań szkolnych były prelekcje przeprowadzone przez  edukatorki Adriannę Michałowską oraz Barbarę Grobelną z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Świdnicy.

Akcja jest bardzo ważna, gdyż  zwiększa świadomość ludzi, a zwłaszcza młodych ludzi o skutkach zakażenia wirusem i chorobie Aids. Co roku w Polsce dochodzi do nowych zakażeń tym wirusem. Obecnie w  Polsce jest około 22657 zakażonych wirusem Hiv, 3558 zachorowań na AIDS, 1382 chorych zmarło             ( dane: Krajowe Centrum ds. Aids- Agenda Ministra Zdrowia). Warto znać problem, bo wiedza może nas uchronić.