Wiem co jeść i jak być fit” PDF
sobota, 24 listopada 2018 00:00

23 listopada w sali I LO w Świdnicy reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w II edycji konkursu „ Wiem co jeść i jak być fit”. Jego ideą było upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat zasad prawidłowego odżywiania, uświadomienie wpływu zdrowego żywienia na funkcjonowanie organizmu młodego człowieka oraz promowanie aktywnego stylu życia, w tym aktywności fizycznej. W wydarzeniu wzięło udział 9 szkolnych drużyn ze Świdnicy, Strzegomia, Jaroszowa, Marcinowic, Bystrzycy Dolnej oraz Pszenna.

Nasza drużyna w składzie: Kasia Szkarłat, Emilka Kisielewska, Ola Żądło, Justyna Sitarek oraz Michał Ostrowski zaprezentowała się bardzo dobrze, uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej.

Konkurs był wieloetapowy, drużyny rywalizowały w następujących zadaniach. Kasia omówiła prezentację multimedialną  „ Podziel się przepisem” , tym razem  nasi uczniowie zaproponowali kulki jaglane, jako prostą ale wartościową alternatywa dla słodkich przekąsek.  Następnie Emilka zaprezentowała plakat pt” Dekalog zdrowia”. Michał z Justyną i Olą  przedstawili  pokaz „Gimnastyki na dobry dzień”, był to świetnie przygotowany, opracowany przez Michała zestaw ćwiczeń z elementami boksu. Ostatnie etapy to zadania „Wybieram co zdrowe” oraz w „Test wiedzy”.

Podczas Konkursu uczestnicy mieli  możliwość  wysłuchania wykładu dietetyka pt: “Gdzie ukrywa się cukier?” oraz skorzystać ze specjalnie przygotowanego poczęstunku z prozdrowotnymi przekąskami przygotowanymi przez uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Nr 1 w Świdnicy oraz Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy.

Jak przyznają uczestnicy konkurs był trudny i włożyli w niego wiele pracy. Niestety nie udało się powtórzyć sukcesu z ubiegłego roku, ale mimo to warto było powalczyć i zdobyć kolejne doświadczenia.

Drużynie gratulujemy wiedzy i postawy oraz życzymy dalszych sukcesów!