Obchody 100- lecia Niepodległej w PSP nr 3 PDF
poniedziałek, 12 listopada 2018 00:00

Jak być patriotą, jak być odpowiedzialnym za ojczyznę …tego uczą się Polacy od najmłodszych lat. Nasze pokolenie, pokolenie Polaków przełomu XX i XXI wieku  miało zaszczyt uczestniczyć w obchodach 100. rocznicy niepodległej Polski.

Najmłodsi uczniowie w pięknych galowych strojach z biało-czerwonymi kotylionami  obejrzeli  inscenizację  słowno – muzyczną prezentującą drogę Polski do odzyskania  niepodległości. Widowisko to  uświetniły pieśni patriotyczne oraz pokaz multimedialny. Ponadto każda klasa zaprezentowała utwory  o charakterze patriotycznym, były to piosenki i wiersze odnoszące się do  historii  Polski i bohaterów narodowych. Podsumowaniem uroczystości  było wręczenie przez  panią dyrektor   A. Łukaszonek  nagrody za I miejsce  w gminnym konkursie  fotograficznym „ Polska biało – czerwona” dla Karoliny Kiełbasy, uczennicy kl. V.

Po zakończeniu apelu uczniowie obejrzeli wystawę przygotowaną  z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę - ciekawe pamiątki związane z historią naszego kraju: medale, zdjęcia przodków, modlitewnik z roku 1867.Niezwykle interesujące  dla oglądających były albumy „Małego patrioty ‘’ wykonane  przez uczniów klasy III edukacji wczesnoszkolnej.

O godzinie 11:11 społeczność szkolna włączyła się w bicie „Rekordu dla Niepodległej”. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz  uczniowie  zaśpiewali uroczyście 4 zwrotki Hymnu Państwowego.

Ten dzień przyniósł wszystkim niezwykle wiele wzruszeń i emocji.

Bogusława Szymczyna