Akcja- segregacja PDF
niedziela, 23 września 2018 07:14

21.09.2018r. uczniowie PSP nr 3 oraz  trzecie klasy gimnazjalne, wraz z nauczycielami, wzięli udział w 25 edycji AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA- POLSKA , która w tym roku odbyła się pod hasłem:

„Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”

Przed akcją została przeprowadzona pedagogizacja uczniów na temat bezpieczeństwa w trakcie zbierania śmieci. Dzieci zostały zaopatrzone w gumowe rękawice oraz worki do selektywnej zbiórki śmieci: żółte, zielone, niebieskie, brązowe oraz czarne. Uczniowie z klas młodszych zadbali o teren szkolny oraz wokół szkoły, natomiast dzieci starsze sprzątały teren ulicy Brzegowej – do mostu kamiennego, uczniowie klas gimnazjalnych sprzątali teren droga do Lidla oraz plac zabaw za sklepem Lidl.

Głównym celem  tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.

Akcja przyczyniła się do posprzątania najbliższej okolicy oraz zwiększenia świadomości ekologicznej młodych ludzi.

Izabela Luszawska