PATRIOTYZM WCZORAJ I DZIŚ - DEBATA SAMORZĄDÓW KLASOWYCH W PSP3 PDF
środa, 06 czerwca 2018 00:00

W dniu 6 czerwca 2018 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3  w Strzegomiu odbyła się debata samorządów uczniowskich pod hasłem „Patriotyzm – wczoraj i dziś”. Uczniowie klas IV  -VI oraz II i III klas gimnazjum wysłuchali najpierw referatu o patriotyzmie przygotowanego przez Szymona Litwickiego i Maksymiliana Zyma. Uczniowie przedstawili w nim historię polskiego patriotyzmu na przestrzeni wieków. Swoją pracę  w tym temacie zaprezentowała także  Jagoda  Kotlicka. Był to wstęp do dyskusji o tym , jak młodzież dzisiaj rozumie bycie świadomym patriotą , w czym patriotyzm się przejawia, jak należy  go manifestować , co nas bulwersuje w zachowaniu niektórych ludzi? Moderatorkami dyskusji były uczennice z samorządu szkolnego – Julka Konieczna i Zuzia Niziołek. Debata  przyniosła wiele  ważnych wniosków. A najważniejszy z nich to ten , że patriotyzm jest dla młodzieży ważny i potrafią z odwagą i dumą  mówić o swojej tożsamości narodowej. To spotkanie było ważną lekcją patriotyzmu.

Więcej zdjęć:http://psp3.strzegom.pl/galeria/patriotyzm-wczoraj-i-dzi