Sportowy Festyn Rodzinny PDF
piątek, 01 czerwca 2018 00:00

W środę 30 maja 2018 r. nauczyciele PSP Nr 3 w Strzegomiu z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zorganizowali Sportowy Festyn Rodzinny. Celem przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu, współpraca ze środowiskiem lokalnym,integracja rodziców, uczniów i nauczycieli.

Do naszej szkoły przybyli liczni goście: Pan Zbigniew Suchyta Burmistrz Strzegomia, Pan  Wiesław Witkowski Zastępca Burmistrza Strzegomia, Pan Zdzisław Kudyba Sołtys Sołectwa Strzegom, Pan Janusz Flaman i Pan Paweł Rudnicki – Radni Rady Miejskiej w Strzegomiu.

Tego dnia w naszej szkole było wiele atrakcji. Jedna z nich był „ I Szkolny Przegląd  Talentów”. Wokal, taniec, gra na instrumentach, recytacje, a przy tym dobra zabawa, to jedynie część talentów zaprezentowanych przez uczniów naszej szkoły. Występy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Artyści zarazili kolegów oraz licznie zgromadzonych gości swoją energią i radością.

W ramach promowania zdrowego stylu życia uczniowie klas 4-7 oraz 2 i 3 gimnazjum z pomocą rodziców, przygotowali zdrowy poczęstunek m.in. kanapki wiosenne, sałatki jarzynowe oraz owocowe szaszłyki. Kolorowe stoiska cieszyły się powodzeniem wśród rodziców i nauczycieli, którzy chętnie degustowali przyrządzone smakołyki.

Jedną z głównych atrakcji tego dnia były konkurencje sportowo-rekreacyjne oraz wspólne grillowanie. Kiełbaski oraz piękne sportowe nagrody – rower, zestawy rakietek do badminton oraz piłki i wiele innych atrakcyjnych nagród ufundowali dla naszej szkoły Pan Zdzisław Kudyba, Pan Janusz Flaman oraz Paweł Rudnicki. Wspaniałym darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Uczniowie szkoły podstawowej wraz z rodzicami z zapałem wykonywali zaplanowane dla nich zadania. Towarzyszyło temu wiele radości i śmiechu.Wśród stacji dla dzieci znalazły się takie zadania jak: znalezienie 3 cukierków w gęstwinie czy stanie na jednej nodze przez 3 sekundy. Rodzice natomiast zmagali się z takimi zadaniami jak np. wbijanie gwoździ, zawlekanie nitki. Zdobywcą głównej nagrody – rowera- w klasach 4-7 został Eryk Sacko, uczeń kl. IV z mamą. Hulajnogę zdobył Marcel Biełous, uczeń klasy I z tatą. Serdecznie gratulujemy!

Gimnazjaliści oprócz zawodów sportowych wykazali się także wiedzą i umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. W tym zadaniu uczniowie układali poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, uczniowie klas III  wykonywali również resuscytacje krążeniowo- oddechową. Zdobywczynią głównej nagrody w klasach II gimnazjum jest Martyna Burkiewicz, natomiast w klasach III – Zuzia Niziołek. Naszym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Jak co roku wiele się działo – było aktywnie, zdrowo, smacznie, kolorowo i bezpiecznie.Dopisała nam pogoda, dobre humory, a wspaniała rodzinna zabawa na długo pozostanie w naszej pamięci!