Spotkanie z Policjantką PDF
wtorek, 22 maja 2018 11:03

W dniu dzisiejszym mieliśmy w szkole spotkanie z niecodziennym gościem st. sierż. Martą Rycąbel z Komisariatu Policji w Strzegomiu. Pogadanka dla uczniów odbyła się w dwóch grupach wiekowych: dzieci do klasy V oraz młodzież. Pani Rycąbel opowiedziała dzieciom młodszym o ich powinnościach związanych z  odpowiedzialnością za swoje postępowanie. Zwróciła uwagę na wiek graniczny 13 lat i wiążącą się z nim odpowiedzialnością za czyny. Podkreśliła rolę Policji w życiu społecznym oraz przedstawiła zagrożenia dla wszystkich korzystających z tzw. mediów społecznościowych. Młodzież zadawała pytania związane z przestrzeganiem prawa w Polsce oraz innych krajach Unii Europejskiej. Spotkanie było bardzo cenne dla wszystkich uczniów. Wielu spośród nich marzy o tym, aby zostać policjantem.

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/spotkanie-z-plicjantk