Światowy Dzień Aids PDF
sobota, 02 grudnia 2017 00:00

Jak co roku - 1 grudnia w naszej szkole odbyła się akcja edukacyjna propagująca wiedzę o HIV/ AIDS w ramach obchodów Światowego Dnia Aids. Akcja odbyła się pod hasłem „HIV/ AIDS- mogę się ustrzec, wybór należy do mnie”. W tym dniu uczennice z klas III przypinały uczniom, nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji czerwone kokardki -  symbol solidarności  z osobami żyjącymi z Hiv i chorymi na Aids, ich rodzinami i przyjaciółmi. Czerwona kokardka jest w kształcie odwróconego V, gdyż jeszcze nie odniesiono zwycięstwa nad epidemią HIV/ AIDS. Uczniowie naszej szkoły (klasy IV- VII oraz gimnazjalne) zostali zapoznani z problematyką Hiv/ Aids na zajęciach z biologii, Wychowania do Życia w Rodzinie i kołach zainteresowań. Wykonali prace plastyczne w postaci plakatów oraz ulotek edukacyjnych (drogi zakażenia wirusem, zachowania bezpieczne, mechanizm działania wirusa, sławni ludzie zakażeni wirusem HIV), które możemy oglądać na wystawie, w holu szkolnego korytarza. Akcja jest bardzo ważna, gdyż  zwiększa świadomość ludzi, a zwłaszcza młodych ludzi, o skutkach zakażenia wirusem i chorobie Aids. Co roku w Polsce dochodzi do nowych zakażeń tym wirusem. Obecnie w  Polsce jest około 22164 zakażonych wirusem Hiv, 3514 zachorowań na AIDS, 1375 chorych zmarło ( dane: Krajowe Centrum ds. Aids- Agenda Ministra Zdrowia). Wiedza może nas uchronić.

Izabela Luszawska

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/wiatowy-dzie-aids-2017