Rozpoczęcie nowego roku PDF
poniedziałek, 04 września 2017 00:00

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

W murach dotychczasowego Gimnazjum nr 1 uczniowie i cała społeczność ,,trójki” z klasami gimnazjalnymi od  dnia 1 września rozpoczęła nową historię szkoły. Tego dnia po raz pierwszy do szkoły zawitali najmłodsi, dzieci 3,4,5 i 6-letnie z oddziałów przedszkolnych.

W dniu 4 września odbyła się uroczystość dla uczniów klas I- VII oraz II i III gimnazjalnych.

Pani dyrektor Agnieszka Łukaszonek powitała wszystkich zgromadzonych po dwóch miesiącach wakacji, zapoznała z ofertą szkoły i życzyła uczniom, a szczególnie najmłodszym dzieciom, wielu sukcesów szkolnych.

W uroczystości Inauguracji nowego roku szkolnego towarzyszyli nam zaproszeni goście: Pan Zbigniew Suchyta - burmistrz Strzegomia, Pani Urszula Podsiadły- Szubert- naczelnik Wydziału Oświaty, Pan Zdzisław Kudyba Radny i Sołtys Strzegomia, Pan Paweł Rudnicki Radny Strzegomia oraz Panie: Dominika Skiba - Dziadyk i Marta Fudała - przewodniczące Rady Rodziców gimnazjum i szkoły podstawowej.

Podczas uroczystości Pan Zbigniew Suchyta  przedstawił zgromadzonym inwestycje zrealizowane w czasie wakacji na terenie szkoły i złożył uczniom oraz rodzicom życzenia na nowy rok szkolny. Podczas swojej wypowiedzi podkreślił fakt, że rozpoczynający naukę w klasie pierwszej uczniowie za osiem lat opuszczą mury szkoły, zaś to, jakie z niej wyniosą wspomnienia, zależy od nas dorosłych. Życzył wszystkim, aby młodzi ludzie opuszczający mury naszej szkoły byli z niej dumni.

Nie zabrakło również chwili zadumy, kiedy w części artystycznej  uczniowie przypomnieli o 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Po apelu uczniowie spotkali się z wychowawcami  w swoich klasach.