Booktalking, czyli gawęda o książce PDF
środa, 16 listopada 2016 00:00

Booktalking

15.11.2016 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicz w Strzegomiu odbyły się zajęcia dla klas I-III „Booktalking, czyli gawęda o książce”,  które poprowadzili uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Strzegomiu pod opieką pani bibliotekarki Małgorzaty Kossak.

Spotkanie miało na celu zachęcić uczniów do czytania większej liczby książek oraz wyrobienia nawyku czytania dla przyjemności.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Strzegomiu zaprezentowali dzieciom,  jak należy opowiedzieć o swojej ulubionej książce oraz zachęcić innych do jej przeczytania w taki sposób, aby nie ujawnić wszystkich informacji o książce, ale uwzględnić tylko "kuszące" fragmenty. Prezentacje powinny być jak „rzut okiem” na to, co naprawdę ciekawego znajduje się w książce.

Następnie dzieci z klas I-III prezentowały przyniesione przez siebie książeczki naśladując swoich starszych kolegów.

Starszym koleżankom i kolegom dziękujemy!