Powinniśmy oddawać krew PDF
czwartek, 17 listopada 2016 00:00

DZIECI Z „TRÓJKI” WIEDZĄ  DLACZEGO POWINNIŚMY ODDAWAĆ KREW?

„Dlaczego powinniśmy oddawać krew?”- pod takim hasłem w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się zajęcia w klasach I- VI pod patronatem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Celem tych zajęć było zwrócenie uwagi na konieczność oddawania krwi. Uczniowie dowiedzieli się , kto może być honorowym dawcą krwi, poznali grupy krwi, które występują najczęściej u ludzi oraz argumenty dotyczące ważności i konieczności oddawania krwi. Podsumowaniem zajęć było przeprowadzenie quizu sprawdzającego wiedzę na temat krwi. Każdy uczestnik zajęć otrzymał ulotki informacyjne oraz symboliczny czerwony ołówek. Dzieci wzięły również udział w konkursie plastycznym pt. „Krwiodawstwo”, w którym nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując      I miejsce- Wiktoria Kowalska oraz II miejsce – Mariola Lejtner. W konkursie wzięło udział 178 prac, więc nasze I i II miejsce to duży sukces. Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci gier edukacyjnych, pozostali nasi uczniowie symboliczne gadżety.