W KRASZOWICKIEJ... PDF
niedziela, 29 maja 2016 18:51

Najmłodsi uczniowie z „TRÓJKI” W KRASZOWICKIEJ ZAGRODZIE

W poniedziałek 16.05. 2016r uczniowie klasy I oraz oddziału przedszkolnego odwiedzili gospodarstwo edukacyjne Kraszowicka Zagroda w Świdnicy.

To zaskakujące miejsce, które jest oazą spokoju, gdzie wraz z gospodarzami mieszkają kury, kaczki, gęsi, łabędzie, wietnamskie świnki, psy, koty oraz koza Tosia. To właśnie tu mieliśmy okazję wziąć udział w ciekawych zajęciach garncarskich. Każde dziecko mogło wykonać rękodzielnicze naczynie, ozdobę lub pamiątkę z gliny. Był również czas na karmienie owiec oraz królików, podziwianie krajobrazów, a także poznania dawnych urządzeń i przedmiotów wykorzystywanych w tradycyjnych gospodarstwach domowych. Dzieci zwróciły też uwagę na ciekawy strój ludowy, który miała na sobie właścicielka gospodarstwa.

Gospodarze przygotowali dla uczniów atrakcyjne niespodzianki: było pieczenie i degustacja kiełbasek, gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz konkursy.

Największym zainteresowaniem cieszyły się zawody w rzucaniu podkowami do celu oraz przeciąganie liny.

Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą przypominały o ciekawych warsztatach, mile spędzonym czasie na łonie przyrody oraz tradycji i historii sztuki garncarskiej.

Dzieci żegnały gospodarzy z nadzieją, że wrócą jeszcze w to miejsce, by wziąć udział w innych, równie interesujących zajęciach lub warsztatach edukacyjnych.

Uczniowie i opiekunowie.