Warsztaty PDF

WARSZTATY ŚWIEC ŻELOWYCH

W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

W STRZEGOMIU

Dnia 18 maja uczniowie klas 0-III brali udział w warsztatach plastycznych, których celem było wykonanie upominków na zbliżające się Święto Mam. Warsztaty świecowe były okazją do stworzenia ozdobnych świec w szklanych naczyniach. Nasi uczniowie własnoręcznie wykonali świece i stali się twórcami „światła”. Zajęcia uczyły łączenia elementów, pogłębiania wrażliwości estetycznych oraz przygotowywały do bycia twórczymi ludźmi. Każdy uczestnik warsztatów układał w szklanym naczyniu mozaikę z rozmaitych kolorów piasku. Wszystko to zostało zalane kolorowym żelem z wybranym przez dziecko zapachem. Każda wykonana świeca została ozdobnie zapakowana. Zajęcia sprawiły naszym uczniom wielką radość oraz przyniosły satysfakcję z otrzymanego upominku dla ich ukochanych mam.

Agnieszka Lubera