Klimat w potrzebie, energia jedynym ratunkiem PDF
niedziela, 24 kwietnia 2016 13:33

22 kwietnia 2016r. w „Trójce” obchodziliśmy uroczystość Dzień Ziemi. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem „Z energią chronimy klimat. Klimat w potrzebie, energia jedynym ratunkiem”.
Hasło dotyczy problemu degradacji ekosystemów Ziemi, spowodowanej m. in. efektem cieplarnianym.

Uczniowie kl. IV-VI zaprezentowali przedstawienie o tematyce ekologicznej „Międzynarodowa konferencja na temat zmian klimatycznych”. Młodzi przedstawiciele globu (w fantastycznych kostiumach i charakteryzacji)  zastanawiali się, jak rozwiązać światowy problem degradacji naszej planety Ziemi. O oprawę  muzyczną i taneczną zadbali nauczyciele z  uczniami klas młodszych 0-III. Następnie uczniowie kl. III z wychowawcą p. Ewa Ciunowicz posadzili w parku szkolnym 3 małe Dęby Mieszka, które sami wyhodowali. Fakt ten pięknie połączył obchody Dnia Ziemi z 1050 rocznicą chrztu Polski.

Uczniowie i ich rodziny włożyli wiele pracy w przygotowanie kostiumów do przedstawienia, za co bardzo dziękujemy i liczymy na współpracę w przyszłości.

Społeczność naszej szkoły wie, jak należy postępować , aby zostawić czystą Ziemię dla przyszłych pokoleń.