ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA PDF
czwartek, 26 listopada 2015 16:58

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Strzegomiu obchodzili Święto Pluszowego Misia. Każdy przedszkolak przyniósł w tym dniu swojego ulubionego pluszowego misia oby go zaprezentować kolegom. Wychowawca grupy, pani Agnieszka Lubera, wprowadziła uczniów w świat pluszowej literatury dziecięcej czytając utwory Czesława Janczarskiego „Miś Uszatek i przyjaciele”. Było to jedno z zagadnień projektu „Książki naszych marzeń”, które realizuje nasza szkoła. Z opowiadań dzieci dowiedziały się miedzy innymi dlaczego Miś Uszatek ma oklapnięte uszko, jakich ma przyjaciół, jakie przygody napotkał na swojej drodze i kto kochał go najbardziej na świecie. Na zajęciach nie zabrakło oczywiście zabaw ruchowych z udziałem pluszowych przyjaciół przedszkolaków. Na koniec dzieci wykonywały prace plastyczne – postać pluszowego Misia. Wyklejały kokardę Misia kuleczkami z bibuły oraz ozdabiali farbami pluszowe futerko bohatera dnia. Prace naszych przedszkolaków mogą podziwiać starsi koledzy na szkolnym korytarzu.

Pluszowe Misie wróciły szczęśliwe do domu dzieci.A nam trudno jest wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez ich istnienia. Pluszowy Miś jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

Agnieszka Lubera