Sprawozdanie z konkursu wiedzy o zdrowiu PDF
środa, 07 stycznia 2015 00:00

Sprawozdanie z ogólnopolskiego konkursu
wiedzy o zdrowiu MEDITEST

8 grudnia 2014r. uczniowie naszej szkoły z klasy szóstej  i  piątej uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie o Zdrowiu- MEDITEST na temat zdrowia i jego ochrony. Uczniowie rozwiązywali test zamknięty, który zawierał zagadnienia na temat:

- zdrowego trybu życia

- zagrożeń zdrowia i życia

- elementów pierwszej pomocy

- zasad zdrowego odżywiania

- budowy ciała człowieka

Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu oraz zwiększenie ich świadomości wobec współczesnych zagrożeń zdrowia i życia ludzkiego.

W całej Polsce w konkursie wzięło udział ponad 9 tysięcy  uczniów, w tym w województwie dolnośląskim 782 uczniów. Średnia punktów w województwie dolnośląskim wyniosła 30,02 pkt.

W kategorii wiekowej szkoły podstawowe 5-6 klasy najlepszy wynik w naszej szkole uzyskał Michał Pawlica - 41 punktów i 19 miejsce w Polsce, również Szymon Otlewski uzyskał wynik powyżej średniej wojewódzkiej – 36 punktów i 24 miejsce w Polsce. Pozostali uczniowie uzyskali następujące wyniki:

- Mateusz Bogacz           -  33 pkt i 27 miejsce

- Bartłomiej Wójtowicz    - 26 pkt i 34 miejsce

- Martyna Burkiewicz       - 22 pkt i 38 miejsce

- Patryk Żak                  - 22 pkt i 38 miejsce

- Jakub Krupień             - 21 pkt i 39 miejsce

- Denis Neazi                 - 21 pkt i 39 miejsce

Na tyle tysięcy uczestników  dwóch naszych uczniów uzyskało bardzo dobre wyniki, powyżej średnie wojewódzkiej. Uczestnictwo w konkursie na pewno pogłębiło wiedzę uczniów w zakresie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu oraz zwiększyło ich świadomość wobec współczesnych zagrożeń zdrowia i życia ludzkiego.

Izabela Luszawska