Wyciczka do Fabryk Cukierków we Wrocławiu PDF
piątek, 07 listopada 2014 09:03

WYCIECZKA DO FABRYKI CUKIERKÓW „CUKIERLUKIER” WE WROCŁAWIU

W  dniu 28.10.2014r. uczniowie klasy „0”, klasy „I” oraz kilkoro uczniów z klasy „III” udali się na wycieczkę do fabryki ulubionych cukierków i lizaków „Cukierlukier” we Wrocławiu.

Pani Małgosia – kierownik fabryki – zaprowadziła wycieczkowiczów do pomieszczeń, gdzie były przechowywane składniki lizaków – cukier, barwniki, soki, zapachy – i opowiadała o procesie powstawania masy karmelowej.

Następnie uczniowie udali się do hali, gdzie były wyrabiane cukierki i lizaki. Wszyscy z zaciekawieniem obserwowali jak przygotowuje się  masę karmelową, dodaje się składniki smakowe: naturalna wanilię, sok poziomkowy oraz naturalne barwniki.

Największą atrakcją było samodzielne wykonanie pysznego smakołyka – lizaka. Była to świetna zabawa, kiedy dzieci z ciepłej masy wyczarowały wspaniałe lizaki.

Na koniec wycieczki dostaliśmy nasze lizaki oraz paczkę wybranych przez siebie cukierków.

W dalszej części wycieczki zwiedzaliśmy wrocławską Starówkę. Podziwialiśmy piekny gotycki ratusz, pręgierz pomnika Aleksandra Fredry oraz szukaliśmy słynnych wrocławskich krasnali. Udało nam się znaleźć aż 32 krasnale.

Wszyscy wróciliśmy szczęśliwie do szkoły.

Był to wspaniały oraz pełen emocji dzień.

mgr Agnieszka Lubera