75 rocznica Polskiego PDF
niedziela, 28 września 2014 15:44

75 rocznica Polskiego Państwa Podziemnego

W odpowiedzi na list dr Łukasza Kamińskiego, prezesa Instytut Pamięci Narodowej, skierowanego do szkół z apelem o upamiętnianie 75-tej rocznicy Polskiego Państwa Podziemnego, dzisiaj (26 września 2014r.) w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Strzegomiu odbył się uroczysty apel, który był wyrazem pamięci o bohaterach, którzy za wolność Polski gotowi byli zapłacić najwyższą cenę. Teraz mogą oni wreszcie zająć należne im miejsce w podręcznikach historii i w pamięci młodego pokolenia.

Uroczystość miała podniosły charakter. Wśród gości pojawili się: ks. prałat Marek Babuśka wraz z ks.dk. Łukaszem. Uczniowie klasy II, V, VI recytując poezję wojenną i śpiewając powstańcze pieśni przedstawili etos Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej oraz Szarych Szeregów.