OGRODY DOŚWIADCZEŃ PDF

„OGRODY DOŚWIADCZEŃ”

W RAMACH PROJEKTU EKOLOGICZNEGO

„ODPADY- PROSTE ZASADY”

06 czerwca 2014r. uczniowie klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Strzegomiu odwiedzili park rozrywki edukacyjnej „Ogrody Doświadczeń – Humanitarium”, który mieści się na terenie Kampusu Wrocławskiego Centrum Badań EIT + na Praczach.

Dzieci miały okazję dowiedzieć się i zrozumieć , w jaki sposób powstają dźwięki, które tworzą znane im wszystkie melodie. Dzięki interaktywnemu charakterowi eksponatów, każdy gość mógł samodzielnie wykreować dźwięki, a także sprawdzić się w roli didżeja czy wykonawcy.

Uczniowie obejrzeli ogromne interaktywne ucho, stół mikserski, czterośladową konsolę „niewidzialną” harfę oraz interaktywne pianino.

Wycieczka była niezwykłą okazją zanurzenia się w świecie dźwięku i muzyki oraz poszerzenia wiedzy na temat natury i dźwięku

Była to również niezapomniana podróż w czasie do znanych melodii i piosenek.