„UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ” PDF
wtorek, 03 czerwca 2014 09:34

„UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ”

30.05.2014r. uczennice naszej szkoły  Klaudia Paradowska, Aleksandra Białous i Agnieszka Płoska wzięły udział w  finale VI/X DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU BEZPIECZEŃSTWA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Zarządu Województwa Dolnośląskiego i Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Nysa „UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ.

Pod honorowym Patronatem:

- Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
- Ministra Edukacji Narodowej
- Ministra Zdrowia
- Ministra Obrony Narodowej
- Ministra Środowiska
- Marszałka Województwa Dolnośląskiego
- Polsko- Czesko- Niemieckiego Prezydium Euroregionu Neisse- Nisa- Nysa

Głównym celem konkursu jest wsparcie systemu bezpieczeństwa Województwa Dolnośląskiego, systemu transgranicznego w ramach Euroregionu Neise- Nisa- Nysa oraz bezpieczeństwa  międzynarodowego, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów pogranicza polsko- niemieckiego i polsko- czeskiego, wsparcie systemów bezpieczeństwa w gminach i powiatach Dolnego Śląska, realizacja „Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do roku 2020”.

Finał konkursu uroczyście rozpoczął się w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Gościem honorowym był Marszałek Województwa Dolnośląskiego- Cezary Przybylski, który zachęcił konkursowiczów do zdrowej rywalizacji. Klaudii, Oli i Agnieszce uroczyście wręczono puchar i dyplom za zdobycie III miejsca w półfinale subregionu wałbrzyskiego.

Następnie uczestnicy rozpoczęli działania na 6 stacjach konkursowych, na których rozwiązywali praktyczne problemy z zakresu: pierwszej pomocy przedlekarskie, ekologii        i ochrony środowiska, bezpieczeństwa dnia codziennego. Stacje były usytuowane na korytarzach Uniwersytetu Wrocławskiego, więc młodzi ludzie mogli poznać przepiękne wnętrza tej uczelni. Udział naszych uczennic w finale dolnośląskim świadczy o ich wysokich umiejętnościach nie tylko w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacjach zagrożeń, ale również dużej wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Dziewczęta nie stanęły na podium, ale były w najlepszej „12”-stce województwa dolnośląskiego. Wszyscy uczestnicy finału dostali dyplomy oraz nagrody rzeczowe (krzesła turystyczne, mapy turystyczne).

Klaudii, Oli i Agnieszce serdecznie gratulujemy .

Izabela Luszawska