Uczę się bezpiecznie żyć PDF
czwartek, 03 kwietnia 2014 08:06

02.04.2014r. uczennice z naszej szkoły: Klaudia Paradowska, Aleksandra Białous i Agnieszka Płoska, już po raz drugi, wzięły udział  w półfinale VI/X Konkursu  Bezpieczeństwa dla  Dzieci  i Młodzieży

„Uczę się bezpiecznie żyć”

o tytuł Mistrza Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa,

który odbył się w hali lekkoatletycznej OSiR w Wałbrzychu. Konkurs  objęty jest Patronatem Honorowym Ministra Edukacji Narodowej, a organizatorem Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Nysa.

Celem konkursu jest wsparcie systemu bezpieczeństwa Województwa Dolnośląskiego poprzez nabycie przez dzieci i młodzież wiedzy i umiejętności pomocy sobie i innym oraz bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożeń i życiu codziennym.
W rywalizacji uczestniczyło aż 23 drużyny z subregionu wałbrzyskiego, a nasza wspaniała drużyna dziewcząt zajęła III miejsce, co dało jej możliwość reprezentowania gminy Strzegom w kategorii szkół podstawowych w finale dolnośląskim, który odbędzie się 30.05.2014r.

Udział w konkursie polegał na praktycznym udzielaniu pomocy  poszkodowanym oraz znajomości zagadnień  zdrowego żywienia, przepisów ruchu drogowego, dbania   o środowisko. Uczniowie byli oceniani przez wykwalifikowanych ratowników, policjantów, strażaków. Na stacjach zadaniowych nasze uczennice spisały się znakomicie. Były stacje  , na których uzyskały maksymalną liczbę punktów. Dziewczęta dzielnie walczyły, a umiejętności, które prezentowały były na bardzo wysokim poziomie. Otrzymały symboliczne nagrody: zestawy do badmintona oraz kalendarze i książeczki. Puchar oraz medale zostaną im wręczone we Wrocławiu, przed rozpoczęciem finału dolnośląskiego- 30 maja 2014r..

Serdeczne podziękowania składamy burmistrzowi Strzegomia-panu Zbigniewowi Suchycie za zapewnienie dowozu konkursowiczów do Wałbrzycha.

Oli, Klaudii i Agnieszce serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale dolnośląskim we Wrocławiu.

Izabela Luszawska