WIOSKA INDIAŃSKA - WTAJEMNICZENI !

12 czerwca uczniowie klasy IIa i IIb wzięli udział w wycieczce do Wioski Indiańskiej „Pocahontas” w Zabrodziu pod Wrocławiem. Dzień był pełen wrażeń.
Uczniowie tego dnia przeszli 3 etapy wtajemniczenia: w pierwszym nastąpiło zapoznanie ze światem Indian i wioską indiańską. Uczniowie podzieleni na mniejsze plemiona zostali oprowadzeni po Wiosce Indiańskiej, poznali ich prawa, rytuały i obrzędy, zostali przyjęci do szczepu indiańskiego i wręczono im pierwsze pióra.
W drugim etapie odbyło się spotkanie w wielkim TIPI, gdzie odbyła się uroczystość nadania imion. Uczniowie wysłuchali indiańskich opowieści, zatańczyli indiański taniec przy odgłosach bębna. W trzecim etapie zdobywali sprawności indiańskie, pokonywali  tor przeszkód, walczyli na równoważni Szoszonów, rzucali strzały, strzelali z łuku, odbyli bieg Apacza, wybrali się do labiryntu, chodzili po szyszkach.
Po przejściu każdego etapu wtajemniczenia, każdy otrzymał pamiątkową pieczątkę potwierdzającą zaliczenie danej umiejętności. Wycieczka była bardzo udana i wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia.

Agnieszka Lubera
Anna Augustyniak