„ DZIEŃ PUSTEJ KLASY” W PSP NR3

W piątek 7 czerwca nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Dzień Pustej Klasy”, której celem jest nauka poprzez zabawę na świeżym powietrzu. Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w zajęciach na terenie strzegomskiego parku miejskiego oraz na ścieżce przyrodniczej „Na naszej górze”- Góra Krzyżowa. Uczniowie rozpoznawali gatunki drzew z wykorzystaniem encyklopedii kieszonkowych oraz aplikacji telefonicznych do rozpoznawania roślin, tworzyli kalki kory drzew, określali kierunki geograficzne orientują plan miasta, prowadzili obserwację chmur na szczycie Góry Krzyżowej. Wykorzystują swoje zmysły tworzyli historyjki przyrodnicze. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy zajęć, wykorzystując patyki i karbowane tektury, wykonali odgłosy derkacza. Uczniowie  utrwalili wiedzę przyrodniczo- ekologiczną, a jednoczesne był to czas bardzo aktywny, twórczy i pełen zabawy.

PSP nr 3