XXI Ogólnopolskim Turniej Wiedzy „Pierwsza Pomoc”

27.05.2024r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu wzięli udział w XXI Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc” w Nowej Rudzie. W kategorii kl.7-8 byli to: Wiktoria Kowalska, Martyna Kubiak, Aleksandra Pietrzyk i Julia Kowalska oraz po raz pierwszy w kategorii kl.4-6: Magdalena Zapała, Stanisław Dawidowski, Martyna Diduszko i Maria Lesiów. Organizatorem turnieju był pan Julian Golak ze Stowarzyszenia Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej. Celem turnieju jest zachęcanie młodzieży do nauki udzielania pierwszej pomocy. W czasie turnieju uczniowie wykazywali się  umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Do Nowej Rudy przyjechały reprezentacje z 45 szkół z całej Polski. Uczniowie rywalizowali w kategorii szkół podstawowych kl.4-6 i kl.7-8 oraz ponadpodstawowych. W części teoretycznej uczniowie rozwiązywali test pisemny, w części praktycznej komisja sprawdzała umiejętność ratowania ludzkiego życia. W przerwie odbył się pokaz ratownictwa drogowego przygotowany przez Państwową Straż Pożarną z Nowej Rudy oraz Pogotowie Ratunkowe z Kłodzka i Świdnicy. Nasi uczniowie zajęli 6 miejsce w kategorii kl.4-6  i 7 miejsce w kategorii klas 7-8. Serdecznie im gratulujemy.ŚmiechUśmiech Dziękujemy Gminie Strzegom za zapewnienie uczniom dojazdu do Nowej Rudy.

Izabela Luszawska