PAN MAREK MICHALAK GOŚCIEM W PSP3

13 maja 2024r. gościliśmy w naszej szkole Pana Marka Michalaka - wieloletniego Rzecznika Praw Dziecka ( 2008 - 2018 ), pedagoga, społecznika, Kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, przewodniczącego Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka. Spotkanie rozpoczęło się od powitania i przedstawienia gościa przez Panią Dyrektor Agnieszkę Łukaszonek . Uczniowie bardzo chętnie odpowiadali  na  pytania dotyczące Praw Dzieci.W rozmowie pan Michalak nawiązał do swych książek,  przybliżających zagadnienia związane z Prawami Dzieci. Opowiadał o tym , co daje w życiu  moc i o tym, że prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka. Uczniowie chętnie zadawali  pytania pisarzowi.  Mieli okazję obejrzenia książek naszego gościa. Po wzajemnym podziękowaniu za spotkanie Pan Marek Michalak podpisywał zakupione wcześniej książki.

Bardzo dziękujemy Pani Reginie Puczce – dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Strzegom- za zorganizowanie spotkania z Panem M.Michalakiem w naszej szkole.