DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Tradycją naszej szkoły jest świętowanie pierwszych dni wiosny z Językami Obcymi. Jednakże w tym roku, z okazji 20 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, postanowiliśmy się przyłączyć do uroczystych obchodów i Dzień Języków Obcych odbył się 12 kwietnia. Dzień ten ma na celu promowanie nauki języków obcych oraz popularyzowanie wiedzy na temat różnych krajów europejskich. Uczniowie chętnie dzielili się swoją wiedzą o Europie.

Każda klasa wylosowała jeden kraj europejski, następnie przygotowała flagę tego kraju oraz kilka podstawowych informacji (np.: stolica, waluta, głowa państwa) i ciekawostek. Klasy 4-8 wzięły udział w quizie ogólnoeuropejskim , najlepiej poradziła sobie klasa 7b oraz 6a. Klasy młodsze odpowiadały na pytania dotyczące wylosowanego kraju.

Wszystko było pyszne!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział oraz przygotowanie dekoracji oraz poczęstunku :-)

Nauczycielki Języków Obcych