Wiem! Rozumiem! Pomagam!” Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Szkole Podstawowej nr 3 w Strzegomiu

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. W geście wsparcia, akceptacji i zrozumienia osób z zaburzeniami ze spektrum, 2. kwietnia cały świat zapala się na niebiesko.

Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Tego dnia  uczniowie koła wolontariackiego wraz z opiekunem  przyszli do szkoły ubrani w kolorze niebieskim, ponieważ to kolor solidarności z autyzmem. Uczniowie wzięli udział w „niebieskim”  marszu  wokół ratusza wraz z uczniami innych szkół  , byli aktywnymi uczestnikami zabaw i quizów w Karmelu .Nasze wolontariuszki recytowały wiersze związane tematycznie z autyzmem.  W ten sposób uczniowie naszej szkoły zdobywali wiedzę na temat spektrum autyzmu , a także dostrzegli specyficzne potrzeby tych osób. Rozbudzanie empatii jest bardzo ważne, ponieważ sprzyja integracji i budowaniu prawidłowych relacji.

Świećmy na niebiesko nie tylko w kwietniu, ale przez cały rok!